Wprowadzamy zasady feng shui w mieszkaniu

Zgodnie z zasadą feng shui w mieszkaniu, czyli ze starożytną chińską filozofią aranżowania wnętrz, łazienka jest najważniejszym punktem domu. Co jest tego przyczyną? Szczególne znaczenie ma w tym przypadku woda, która jest utożsamiana ze szczęściem, zdrowiem i karierą, symbolizując jednocześnie płodność i odrodzenie. Zatem podczas urządzania łazienki warto skorzystać ze wskazówek feng shui w mieszkaniu, by stworzyć bezpieczną i harmonijną przestrzeń.

 

Feng shui w mieszkaniu gwarantuje swobodny przepływ energii

Filozofia starożytnych Chin kieruje się zasadą zapewnienia swobodnego przepływu pozytywnej  energii chi. Energia ta ma gwarantować domownikom spokój, zdrowie i szczęście. Ta kluczowa zasada feng shui w mieszkaniu mówi o utrzymywaniu pomieszczenia w czystości i porządku. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o regularne sprzątanie. Pożądane bowiem jest również schowanie wszystkich niepotrzebnych akcesoriów, jak kosmetyki, grzebienie, suszarki, lokówki czy prostownice. W tym celu warto zaopatrzyć się w pojemne komplety łazienkowe z głębokimi szufladami i półkami, np. od firmy Krzemień. Według feng shui tylko wówczas nie będą one zakłócały przepływu energii, co zapewni nam dobre samopoczucie.

 

Funkcjonalizm

Z umiarem i minimalizmem wiąże się kolejna zasada feng shui w mieszkaniu – funkcjonalizm. Ją również łatwo jest wprowadzić w codzienne życie, gdyż polega na pozbywaniu się wszystkich zużytych, uszkodzonych, niedziałających przedmiotów i sprzętów. Co to oznacza w praktyce? Przedmioty, które nie spełniają już swojej funkcji, jak puste opakowania po kosmetykach czy zepsute suszarki bądź golarki powinny jak najszybciej zniknąć z pomieszczenia. Filozofia starożytnych chińczyków mówi bowiem, że wpływają one na nasz zły nastrój, przypominając nam o niedokończonych sprawach i przykrych sytuacjach.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *