W poszukiwaniu doskonałego sposobu na kawę

Delektowanie się kawą dla wielu z nas to jedna z najważniejszych chwil każdego dnia. Kawa pobudza, dodaje energii, zwiększa metabolizm oraz ciśnienie krwi. Już kilka łyków sprawia, że jesteśmy bardziej skoncentrowani i gotowi do podejmowania działań. Kawa to jednak także wspaniały smak. Jak wydobyć z ziaren to, co najlepsze?

Klasyczne ekspresy ciśnieniowe

Najpowszechniejszym urządzeniem do przyrządzania kawy w domu jest bezsprzecznie niewielki ekspres ciśnieniowy. Polacy chętnie wybierają modele wyposażone w możliwość automatycznego grzania i dodawania mleka, jak również w opcję mielenia. Takie ekspresy wykonują za nas praktycznie całą pracę. Szukając ekspresu warto wybierać te, w których znajdują się młynki. Dzięki temu kawa będzie znacznie smaczniejsza, a mielenie na bieżąco pozwoli wydobyć z niej to, co najlepsze.

Kawiarki, aeropressy, dripy…

Poza klasycznymi ekspresami ciśnieniowymi warto przyjrzeć się nowym i modnym metodom na parzenie kawy w domu. Niewielkie kawiarki to pomysł na kawę wprost z Włoch. Małe urządzenia w kilka chwil wyczarują doskonały napar, idealny do picia. Przy dripach będziemy mieć więcej pracy – konieczne jest odmierzenie odpowiedniej ilości wody i kawy, odmierzenie czasu parzenia.

Jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy? Zapoznaj się z ofertą sklepu https://www.cafesilesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *