Na jaki lokal biurowy się zdecydować?

 

Zakładając własną firmę w końcu przychodzi czas, kiedy trzeba zdecydować się na własny lokal biurowy. Ofert jest oczywiście cała masa, natomiast w praktyce okazuje się, że tylko nieznaczna ich część potrafi spełnić nasze oczekiwania. Początkowo naszym biurem najczęściej jest nasze mieszkanie bądź zaprzyjaźniona kawiarnia. Bardzo szybko jednak okazuje się, że potrzebujemy bardziej profesjonalnego miejsca, do którego na przykład będziemy mogli zaprosić klientów. Co wybrać?

Lokal biurowy

Jeśli stwierdzimy, że niezbędnym będzie własny, zamykany lokal biurowy, to wynajęcie pokoju, będzie najtańszą opcją. W tym przypadku firma wynajmująca daje nam pomieszczenie bez wyposażenia (tzw. „wykładzina-białe ściany”). W cenę lokalu biurowego wliczony jest czynsz, koszty eksploatacyjne budynku i zużycie mediów (prąd, woda) – zazwyczaj w formie ryczałtu. Aneks kuchenny oraz toalety często są częścią wspólną.

 

Coworking

To coraz bardziej popularna usługa, świadczona miedzy innymi przez firmę Working Club. Jeśli nie potrzebujemy indywidualnego lokalu biurowego, jest to rozwiązanie idealne. W tym przypadku możemy zdecydować się na opcję biurka dedykowanego oraz tzw. ‚hot desk’. Pierwsza opcja to biurko będzie Twoim indywidualnym, przypisanym biurkiem, natomiast ‚hot desk’ jest opcją, która polega na tym, że przychodząc do biura nie mamy konkretnego miejsca do pracy i możemy zająć biurko, które aktualnie jest wolne. Ponadto firma Working Club daje nam również dostęp do wszystkich części wspólnych łącznie z wyposażoną kuchnią. Niewątpliwie atutem przestrzeni coworkingowych jest networking. Na tej samej powierzchni pracuje wiele osób z różnych branż, co pozwala nam nawiązać biznesowe kontakty, które w przyszłości często owocują współpracą.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *