Modne dywany z recyklingu

Coraz więcej osób dba dzisiaj o środowisko naturalne. A recykling odgrywa w tym zadaniu bardzo ważną rolę. To z kolei wpływa na wiele zakładów produkcyjnych – ostatnimi czasy również na producentów dywanów. Aby podążać za trendami, wykorzystują oni włókna przetworzone i z nich tworzą tekstylia. Tym sposobem możemy już kupić dywan do swojego mieszkania, który pochodzi właśnie z recyklingu. Zyskujemy oryginalną ozdobę, a jednocześnie jesteśmy w zgodzie z przyrodą i środowiskiem.

Na czym polega recykling dywanów?

Materiały podczas recyklingu przechodzą skomplikowany proces obróbki, którego celem jest przekształcenie ich w sterylne włókna, które będzie można ponownie wykorzystać. Tak przygotowane nici poddawane są barwieniu, a następnie przekazywane do zakładów tkackich, gdzie wyplata się z nich nowe dywany. Aby dywany te były trwałe, producenci stosują mieszankę włókien naturalnych i syntetycznych.

Dywany jutowe

Juta to jeden z najpopularniejszych materiałów pozyskiwanych w procesie recyklingu. To włókno bardzo wytrzymałe, o szarym lub złotym kolorze. Dywany wykonane z juty charakteryzują się dobrą izolacją termiczną, odpornością na przetarcia i szkodliwy wpływ promieni słonecznych. Z łatwością można je barwić, a różnorodność splotów i odcieni sprawia, że każdy model jest niepowtarzalny.

Dywany etniczne

Bardzo popularne stały się ekologiczne dywany w stylu etnicznym, np. od Carpet Outlet. Dlaczego? Są oryginalne i potrafią każdemu wnętrzu nadać niepowtarzalnego charakteru. Dostępne w różnych kształtach z łatwością pozwalają na dopasowanie do różnych pomieszczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *