Komu przysługuje odszkodowanie w UK?

Ofiary nieszczęśliwych wypadków poza granicami Polski bardzo często nie wiedzą, jak zachować się względem ubezpieczyciela. Bardzo często boją się wnioskować o odszkodowanie. To błąd. Posiadając podpisaną polisę ubezpieczeniową w Wielkiej Brytanii powinniśmy być świadomi swoich praw. W jakich sytuacjach możemy wnioskować o wypłacenie odszkodowania?

Odszkodowanie dla ofiar wypadków w pracy i poza nią

Zdecydowana większość Polaków pracujących na Wyspach jest zdania, że o odszkodowanie może ubiegać się wyłącznie w przypadku wypadku w pracy – to nieprawda. Odszkodowanie przysługuje nam również z powodu wypadku w ruchu drogowym, wypadku w komunikacji miejskiej czy też przestrzeni publicznej. Aby móc wnioskować o odszkodowanie nie możemy być sprawcami wypadku i powinniśmy umieć udokumentować obrażenia fizyczne lub psychiczne. Dokumentem może być wpis do księgi wypadków w pracy, notatka policyjna, wypis lekarski, informacja z izby przyjęć.

Ile trwa rozpatrywanie wniosków o odszkodowanie?

Zazwyczaj w Wielkiej Brytanii proces weryfikacji zgłoszenia trwa ok. 3-6 miesięcy. W niewielkiej ilości przypadków, np. z powodu niewykrycia sprawcy zdarzenia, proces ubiegania się o wypłatę odszkodowania może trwać nawet do dwóch lat.

Miałeś wypadek w Anglii? Zapoznaj się z ofertą http://wypadkianglia.co.uk – firmą zajmującą się odzyskiwaniem odszkodowań

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *