Kasza na zdrowie!

Czy kasze są zdrowe? Oczywiście! Dzięki nim dostarczamy organizmowi wszystkiego, co najlepsze. Jak podkreśla Kuźnia Zdrowia, ułatwiają utrzymanie właściwej wagi i są niezastąpione w dietach odchudzających Pod względem wartości odżywczej przewyższają one ryż, makaron i ziemniaki. To źródło węglowodanów złożonych, które powoli rozkładają się na glukozę potrzebną do pracy wszystkich komórek. Ze względu na dużą zawartość skrobi kasze są dość kaloryczne, ale wcale nie tuczą. Dlaczego? Ponieważ prawie nie ma w nich tłuszczu, a w zamian bogate są w błonnik. Kasze są stałym produktem w dietach pudełkowych, np. na www.kuźnia-zdrowia.pl..

Kasza jęczmienna

Występuje w formie pęczaku, kaszy wiejskiej lub perłowej. Pęczak jest odmianą o najwyższej zawartości minerałów i witamin. Kasze jęczmienne zawierają dużo białka i błonnika, jednak są uboższym źródłem składników mineralnych w porównaniu z kaszą gryczana i jaglaną. Polecane są osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia oraz osobom cierpiącym na cukrzycę i podwyższony poziom cukru.

Kasza jaglana

Smaczna, zdrowa, nie zawiera glutenu. Słynie z właściwości ocieplających oraz wzmacniania osłabionego i wyziębionego organizmu. Pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową. Ponadto jest lekkostrawna i bardzo odżywcza. Zawiera krzemionkę, witaminy z grupy B (B1, B2, PP, B6, B9 i B5), lecytynę, witaminę E, antyoksydanty oraz składniki mineralne (m.in. magnez, żelazo, potas, cynk). Wpływa leczniczo na stawy, poprawia przemianę materii oraz wygląd skóry, paznokci i włosów.

Kasza gryczana

Zdecydowanie zdrowsza jest w postaci białej nieprażonej niż w formie prażonej. Dostarcza organizmowi lizynę odpowiedzialną za wchłanianie wapnia i koncentrację uwagi oraz tryptofan pobudzający do wytwarzania hormonu szczęścia i melatoniny. Jest źródłem witamin B1 i PP wpływających korzystnie na układ nerwowym oraz witamin B9, B2, B6 i B5. Jest również bogata w antyoksydanty i składniki mineralne. Podobnie jak kasza jaglana nie zawiera glutenu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *