Dachowy box samochodowy, czyli jak podróżować komfortowo

 

Okres ferii i wakacji to najpopularniejsze terminy podróżowania rodzin z dziećmi, przyjacielskich eskapad namiotowych czy wypraw turystycznych w rejony gór. Sprzyjające warunki pogodowe są kluczem do sukcesu udanego urlopu, jednak bardzo istotną kwestią są również praktyczne aspekty podróżowania, czyli przede wszystkim poczucie komfortu podczas jazdy samochodem. Załadowanie bagaży na samochód wiąże się nie tylko z bezpieczeństwem walizek i sprzętów, ale też pasażerów oraz kierowcy. Jak zatem wybrać idealny dachowy box do samochodu?

Dachowy box – komfort i estetyka podróży

Kiedy już wybierzemy najlepszą bazę pod dachowy box, musimy dobrać do niej odpowiednio wyprofilowany system do przechowywania bagażu. Dachowy box naszego samochodu musi charakteryzować się odpowiednimi wymiarami, które będą dopasowane pod użytkowany przez nas model pojazdu. Najmniejszym problemem z pewnością będzie podróżowanie samochodem typu kombi. W przypadku tego modelu niemal każdy rozmiar dachowego boxa będzie odpowiedni. Mniejsze samochody stanowią zdecydowanie większy problem, ponieważ wtedy bagażowe pudło będzie po prostu za duże, przez co zostanie zaburzona estetyka pojazdu – dachowy box będzie wystawał poza profil zewnętrzny samochodu. Należy pamiętać również o tym, że podróż ze zbyt mocno załadowanym dachem może wytwarzać niekomfortowe opory, tworząc przy tym niebezpieczeństwo – szczególnie podczas głębokich zakrętów.

Dachowy box a funkcjonalność bagażu

Warto nadmienić, że boxy do których zapakujemy zbyt dużo rzeczy, powodują zminimalizowane możliwości udźwigu pakunków. Tutaj Wszystko zależy od tego, z jakich materiałów został wykonany dachowy box. Ze względów bezpieczeństwa, warto zajrzeć do instrukcji użytkowania boxa, sprawdzając, czy nie znajdziemy w niej informacji dotyczącej maksymalnej wagi bagażu dachowego.

Wejdź na stronę http://www.amos.auto.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą bagażników samochodowych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *