Chodniki dywanowe w mieszkaniu? Tak!

Chodniki to podłużne dywany o gładkiej powierzchni. Bardzo często kojarzone są z urzędami, restauracjami, muzeami czy hotelami. Tymczasem okazuje się, że mają wiele zalet i z powodzeniem można stosować je w prywatnych mieszkaniach. Jak zatem dobrać modele odpowiednie dla swoje wnętrza? Na co zwrócić uwagę?

Czym są chodniki i jaką pełnią funkcję?

Już sama nazwa znakomicie wyjaśnia ich funkcję. To nic innego jak podłużne, wąskie dywany, które usytuowane są w miejscach przechodnich – hole, korytarze czy przedpokoje. Często są bogato zdobione, czasem zakończone frędzlami. Sprawiają, że wnętrze nabiera szyku i elegancji. Sprawiają też, że pomieszczenie staje się oryginalne, czasem ekstrawaganckie. Ale estetyka to nie wszystko. Chodniki dywanowe są niezwykle praktyczne, gdyż wyciszają kroki, dzięki czemu słyszalny hałas jest znacząco mniejszy, niż gdyby stąpano po parkiecie czy płytkach. Ponadto zabezpieczają one posadzkę przed niszczeniem i działają antypoślizgowo.

Chodnik dywanowy w mieszkaniu

W naszych domach naturalnym miejscem dla chodnika jest przedpokój, korytarz, kuchnia czy klatka schodowa. Dzięki szerokiej ofercie, np. Carpet Outlet, z łatwością można dobrać model pasujący do wnętrza swojego mieszkania. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wytrzymałość materiału i odporność na zawilgocenie, szczególnie w momencie kupna chodnika do przedpokoju. Dobrym rozwiązaniem są wówczas modele wełniane. Bardzo popularne są również chodniki sznurkowe, często stosowane w kuchni. Dzięki swej płaskiej powierzchni nie są podatne na odkształcenia. Wystarczy jedynie je odkurzyć bądź wytrzepać i są ponownie czyste.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *