bardzo kulturalnie – restauracje, podróże, opinie

bartek@bardzokulturalnie.pl

 

Hej!

Jestem Bartek. Jestem świeżo upieczonym absolwentem, pracownikiem międzynarodowej korporacji budowlanej i 25-letnim facetem. Obecnie mieszkam w stolicy małopolski – Krakowie i jestem szczęśliwym człowiekiem. Zdecydowanie nie dlatego, że ukończyłem studia, ale dlatego, że chcę taki być. I ten przekaz staram się wpajać wszystkim, którzy odwiedzają mojego bloga.

Jestem zwykłym człowiekiem, który potrafi pachnieć perfumami nawet po wyjściu z najgłębszego bagna. Który podejmuje dobre, jak i złe decyzje – i potrafi wyciągać z nich wnioski na przyszłość. Bardzo lubię pisać, nawet pomimo tego, że na co dzień nie mam raczej styczności z tworzeniem spójnych artykułów. Dlatego niesamowicie cieszę się z tego, że tu jesteś i chcesz czytać to, co dla ciebie przygotowałem.

Dlaczego warto czytać ten blog?

Jeśli choć raz w życiu zapytałeś siebie:

  • Czy studiowanie ma sens?
  • Dlaczego wybrałem te, a nie inne studia?
  • Czy poradziłbym sobie w życiu bez dyplomu?
  • Na co zwracać uwagę podczas studiowania?
  • Dlaczego nie mogę znaleźć pracy?
  • Jak ważny dla mnie jest rozwój zawodowy?

oznacza to, że dobrze trafiłeś i ten blog jest dla ciebie. To znaczy, że jesteś gotów do przyjęcia innej postawy wobec studiów i rozwoju swojej kariery po ich zakończeniu. Na własnym przykładzie postaram ci się pomóc.

Ponadto, w Polsce jest zdecydowanie za mało blogów podejmujących tę tematykę. A liczba studentów z roku na rok rośnie.

Co tutaj znajdziesz?

Na stronie poruszam tematy związane ze studiami, pracą, karierą oraz szeroko pojętym stylem życia. Na różne sposoby przedstawiam wątki dotyczące studiów, uczelni oraz rozwoju zawodowego – bez ogródek piszę jak wygląda polski system edukacji oraz przedstawiam przydatne sposoby na radzenie sobie z nim. Niektóre artykuły bywają humorystyczne, inne stanowią formę poradników dla uczących się i pracujących.

Każdy uczeń, student i młody dorosły powinien tutaj znaleźć coś dla siebie.

Dodatkowo, blog jest o moim życiu, czyli po części życiu wiedzionym w większym mieście. Treści umieszczane na tym blogu są tworzone wyłącznie z pasji i chęci podzielenia się z innymi częścią mojego życia, w którym, nie ukrywając, trochę się dzieje. Ogólnie rzecz biorąc, zawartość jest skierowana właściwie dla wszystkich, aczkolwiek staram się nie wypowiadać na tematy o których nie mam zielonego pojęcia. Pozostałymi wątkami zwyczajnie żongluję, nie skupiając się na jednym wybranym – wszak życie pisze różne scenariusze i wystarczy tylko odrobina inspiracji by przelać swoje przemyślenia na papier. Internetowy taki.

Piszę o studiach z perspektywy osoby uczącej się, pracy, karierze, recenzuję książki, wydarzenia w których uczestniczyłem oraz opisuję miejsca, w których byłem.

Rozumiem, że każdy człowiek jest inny i może mieć zupełnie odmienne zdanie i poglądy na dany temat. Nie mam zamiaru nikogo zmieniać i z nikim walczyć, zaś cel istnienia tego bloga jest jasny – zapisywać najciekawsze wspomnienia ze swojego życia oraz i dzielić się nimi z innymi.

MU

Czyli moja druga połówka, nadająca sens mojej egzystencji i będąca dla niej motorem napędowym. Zajmuje czołowe miejsce w moim sercu, więc chcąc nie chcąc, musi być nieformalnym współtwórcą bloga i każdego artykułu jaki jest tutaj zamieszczany. Szczerze powiedziawszy jest to nawet wskazane, gdyż na pewne sprawy przedstawia nieco odmienny od mojego, kobiecy punkt widzenia.

 

Zapraszam serdecznie!

bartek@bardzokulturalnie.pl